Kulturalne ploteczki – czyli nowości ze świata kultury !

I. stos-ksiazek-likely-pl-6964a69a

W dniach 27-29 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędą się pierwsze Warszawskie Targi Książki Artystycznej, na których zostaną pokazane albumy, fotobooki ,artbooki oraz publikacje dotycząc e kultury wizualnej. Ale Targi Książki to nie tylko podziwianie książek, ale także spotkanie z wydawcami i autorami różnych książek. Również po raz pierwszy w Warszawie można będzie zobaczyć wystawę „Fotograficzna Publikacja Roku 2015”. Plusem jest także to, że te Targi Książki przygotowały także coś dla maluchów. Serdecznie zachęcam do wybrania się na to wydarzenie wraz z całą rodziną, bo warto !

II.Uwaga fani twórczości Ridleya Scotta!  Planuje on kontynuację
„Prometeusza” i sequel „Łowcy Androidów”. Scott tak opisał co będzie się działo w sequelu „Łowcy androidów”:
– Wyoming. Płaski teren, który ciągnie się przez 20 mil. Żadnych płotów, tylko sucha, zaorana ziemia. Widzimy suche, martwe drzewo, które przy życiu trzymają druty. Trochę jak w „Gronie gniewu” – opowiadał producent drugiej części „Łowcy androidów”. – Przy tym drzewie stoi tradycyjna biała chata, a dwie mile od niej widać pracujący kombajn. Pojawia się latający samochód, który tworzy wielką chmurę pyłu. Drzwi otwierają się i widzimy, jak Rick Deckard wysiada z pojazdu. Wchodzi do chaty i gdzie czeka na właściciela chaty – kontynuował. W pewnym momencie dodał: – Nic więcej wam nie powiem. Musicie sami zobaczyć film”. (http://www.tvn24.pl)

I jeszcze gratka dla fanów Ryana Goslinga 🙂  Ryan potwierdził , że zagra w sequelu „Łowcy androidów” u boku Harrisona Forda, więc zapowiada się niezła obsada. Niestety zdjęcia ruszą dopiero latem 2016, więc musimy trochę poczekać na premierę filmu 🙂

 

III.A teraz wiadomość zza naszej wschodniej granicy. „Lala” – Jacka Dehnela otrzymała nagrodę Terra Incognita za najlepszą współczesną powieść 2015 roku. Wręczenie tej nagrody odbyło się 26 listopada 2015 w Akademii Dyplomatycznej Rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podczas 17. Targów Książki Non/Fiction.  Ta książka opowiada o losach dziewczynki urodzonej w 1919 roku, która przez pierwszych 5 lat swojego życia nie miała imienia i była nazywana „Lalą”. To historia kobiety, która przetrwała najcięższe czasy i która teraz opowiada o tym swojemu wnukowi. A więc mamy coś na kształt biografii, gdzie losy bohaterki w młodości przeplatają się już z losami „Lali” u schyłku życia.

IV. Coś dla fanów thrillerów. Właśnie wszedł do kin polski thriller „Czerwony pająk” . Opowiada on historię seryjnego mordercy, który grasował w Krakowie w latach 60 – tych ubiegłego stulecia. Mówi się, że film jest wzorowany na „Wampirze z Krakowa” – czyli jednym z najmłodszym seryjnych morderców na świecie. Głównymi bohaterami są młody chłopak pochodzący z dobrej rodziny i weterynarz, który ukrywa swoją prawdziwą stronę.  Młody chłopak razem z weterynarzem powoli odkrywa swoją mroczną stronę.

V. Antarktyda. Wydaje się, że nie ma tam nic wartego uwagi. Jednak to błąd. Na Antarktydzie powstały najbardziej futurystyczne stacje badawcze. Oto kilka z nich:


 Zdjęcia pochodzą z artykułu:http://www.geekweek.pl/galerie/4001/futurystyczne-budowle-na-krancu-swiata

Jeśli jesteście ciekawi innych zdjęć to zapraszam do w/w artykułu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s